+90 (212) 244 92 22
info@fastercv.com
Sıkça Sorulan Sorular

Aktivasyon e-postası gelmedi, ne yapabilirim?

Aktivasyon e-postanız ulaşmadı ise, ilk olarak siteye giriş yaptığınızda karşınıza çıkan uyarı mesajı üzerinden tekrar aktivasyon e-postası gönderilmesini isteyin. Aktivasyon e-postanız bazı mail sağlayıcıların junk, bulk ,spam, süzgeç olarak adlandırdıkları klasörlere düşmüş olabilir. Kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bazı istisnai durumlarda ise nedeni bilinmeksizin servis sağlayıcıların e-postayı ulaştırmadıkları tespit edilmiştir.

Bütün bu kontrollere rağmen aktivasyon e-postanız ulaşmadıysa farklı bir e-posta adresi denemenizi tavsiye ederiz.


Pozisyon Adı Listesinde çalıştığım pozisyon bulunmuyor?

Pozisyon Adı listesinde arama yaparken, pozisyonun genel kullanılan ismi aratılmalıdır. Şirkete özel kullanılan pozisyon isimleri yerine, pozisyonun genel olarak iş dünyasında kullanılan ismini seçmek, firmaların yaptığı filtrelemelerde özgeçmişinize daha hızlı ulaşmalarını sağlar ve "Özgeçmisinize Uygun İlanlar" sayfasındakı ilanların uygunluğunu arttırır. Listede bulunan pozisyonlar Türkçe kullanımları ile ve kısaltmasız yer almaktadır. Örneğin, "Arge" yerine "Araştırma Geliştirme" olarak aratarak aradığınız pozisyona ulasşabilirsiniz. Listede uygun pozisyonun olmaması durumunda aşağıdaki formu doldurarak bize talebinizi iletebilirsiniz. Gönderilen talepler incelendikten sonra talep sahibine bilgi verilmektedir.


Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Kullanıcı adınız ve şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra özgeçmişinizi oluşturunuz. Portalımızdaki tüm ilanları inceleyebilir size uygun ilanlara başvur butonuna tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.


Özgeçmişimi nasıl güncelleyebilirim?

Özgeçmisinizde güncelleme yapmak istediğinizde  Ana sayfa üzerindeki "İş Sayfam" bölümünden "Özgeçmişim" sayfasını tıkladığınızda  güncelleme yapmak istediğiniz özgeçmişin yanında yer alan "Güncelle" butonunu seçerek özgeçmişinizin hangi alanında güncelleme yapmak istiyorsanız o alanda güncelleme yapabilirsiniz.


Birden fazla özgeçmiş oluşturmanın önemi nedir?

Birden fazla özgeçmiş oluşturarak niteliklerinizi her bir özgeçmişinizde ayrı ayrı ifade edebilirsiniz.

Örnegin: İngilizce Tercümanlık pozisyonuna İngilizce özgeçmişiniz ile basvurmanız sizi diğer adaylardan daha  fazla ön plana çıkaracaktır.


Neden Referans Yazmalıyım?

İş ve personel arama sürecinizde bilmeniz gereken en önemli unsurlardan biri, işverenin de "bu kişi bize uyar mı" kaygısında olması. Bu kaygıdan yola çıkarak, sizin de "doğru kişi" olduğunuza dair bir referans yöntemi kullanmanız çok faydalı olacaktır. Referans işte bu aşamada sizin çok işinize yarayacak faktörlerden biridir.

İnsanlar sosyal bir bireydir ve bireyler bir sayfalık CV'lerle sağlıklı ve net biçimde değerlendirilemezler. Sizi kendinizden sonra en iyi anlatacak olan kişiler; iş ve arkadaş çevreniz yani referanslarınızdır. Nasıl biri olduğunuzu, nasıl çalıştığınızı, karakterinizi ve kariyer geçmişinizi aktarmak için en güvenilir kaynak referansınızdır.

Referans yazacak olan kişinin seçimine dikkat edilmesi gerekir. Sizi hiç tanımayan veya size önem vermeyen birinden referans mektubu istemek çok da anlamlı değildir. Referans mektubunu yazacak olan kişi sizi iyi tanımalı,aranızda iyi bir ilişki olmalıdır.

Referans iş bulma sürecinizi hızlandıracak önemli bir araçtır. Özellikle daha önce çalışmış olduğunuz firmalardan gelen olumlu referans, ayrılma sebebinizin nedenlerini açıklayarak, sizi ise alacak kişinin kafasındaki soru işaretlerini silecek ve işe alınmanızda kayda değer bir rol edinecektir. Bu nedenle referans ile yapılan iş görüşmeleri daha başarılı sonuçlanır.


Üyelik Ücretli mi?

İs arayan üyelerimiz için üyelik tamamen ücretsizdir. Hatta kanunlar çerçevesinde  iş arayan kimseden/adaydan ücret alınması suçtur. İşveren firmalara üyelik ücretlidir.


Özgeçmişin Aktif / Pasif Olması Nedir?

Özgeçmişinizin aktif olması, üye firmaların veri bankasında yapacağı aramalarda görülebilmesi anlamına gelir.

Özgeçmişinizi pasif hale getirirseniz, özgeçmişiniz sadece basvuru yaptığınız firmalar tarafından görülebilir ve incelenebilir.


Neden görüntülü özgeçmiş bırakmalıyım?

FasterCV.com’un sizlere sunduğu görüntülü özgeçmiş ile basvuru fırsatı, adayın kendini daha iyi ifade edebilmesini sağlayarak, aradığınız ise çabuk ve etkin ulaşmanızı sağlamaktır.